LED Lamp for the working area of machines.
• Hermetic SUPERSEAL connectors
• Quick assembly – with a screw, self-tapping screw or with a cable tie
Universal light for the working area of machines ZLD 2644/1
LED Lamp for the working area of machines.
• Hermetic SUPERSEAL connectors
• Quick assembly – with a screw, self-tapping screw or with a cable tie
| Light group | HOR 106 |
|---|---|
| LED Quantity | 2 |
| Light category | for the working area of machines |
| Supply voltage | 12/24 V |
| rated power | 45/0, 9 W, single light: 0 |
| Operating temperature range | from -30°C to +50°C |
| Cable | 2×0, 75 mm2 ; flat, Supersal connector |
| Side | universal |
| luminous flux | 35 |
| LED light | yes |
| Ingress Protection Degree | IP 68 |