ROCA LZD 2801 is 2-function LED rear light.
Functions:
- reversing light (1,9/3,9 W)
- fog light (1,9/2,1 W)
Rear multifunction light ROCA LZD 2801
ROCA LZD 2801 is 2-function LED rear light.
Functions:
| Light group | HOR 119 |
|---|---|
| LED Quantity | 21 |
| Light category | multifunction rear |
| Supply voltage | 12/24 V |
| Operating temperature range | from -30°C to +50°C |
| Cable | 3×0, 5 mm²; length 1 m, round |
| Side | universal |
| Reversing light | yes |
| fog light | yes |
| LED light | yes |
| Ingress Protection Degree | IP 68 |