Working lamp with magnetic mount and cigarette lighter plug.
Lamp type: LED
LED quantity: 15
Light purpose: working light
Work light with magnetic assemble base and cigarette lighter plug LRD 2685
Working lamp with magnetic mount and cigarette lighter plug.
Lamp type: LED
LED quantity: 15
Light purpose: working light
| Light group | HOR 111 |
|---|---|
| LED Quantity | 15 |
| Light category | working light |
| Supply voltage | 12/24 V |
| The color of the light | white |
| rated power | 12 W |
| Operating temperature range | from -30°C to +50°C |
| Cable | 2×0, 75 mm2; cable length 8 m, spiral |
| How to connect | threaded tube |
| Side | universal |
| Color temperature | 6500 K |
| luminous flux | 1000 lm |
| LED light | yes |
| Ingress Protection Degree | IP 68 |