Direction indicator, short arm, amber lens, 0,6 m cable “old school” version
LKD 2590
Direction indicator LKD 2590
| Light group | HOR 102A |
|---|---|
| LED Quantity | 10 |
| Side indicator | yes |
| Light category | direction indicator |
| Supply voltage | 12/24 V |
| rated power | 1/3 W |
| Operating temperature range | from -30°C to +50°C |
| Cable | 2×0, 6 m, 75 mm2; cable length 0 |
| Side | universal |
| LED light | yes |
| Ingress Protection Degree | IP 68 |








