Front position lamp.
Category: A
Lamp type: LED
Important information. Specified polarization: black wire (+), white wire (-). Lamp assembly to the vehicle body by pressing into a hole with a diameter of Φ19.
Front position lamp LD 2628
Front position lamp.
Category: A
Lamp type: LED
Important information. Specified polarization: black wire (+), white wire (-). Lamp assembly to the vehicle body by pressing into a hole with a diameter of Φ19.
| Light group | HOR 109 |
|---|---|
| LED Quantity | 1 |
| Light category | marker |
| Supply voltage | 12/24 V |
| The color of the light | white |
| rated power | 0, 2/0, 4 W |
| Operating temperature range | from -30°C to +50°C |
| Cable | 2x1x0, 75 mm2 |
| How to connect | two single electric wires |
| Side | universal |
| Front position light | yes |
| LED light | yes |
| Ingress Protection Degree | IP 68 |